Haber

Real Madrid’in Bellingham’ına soruşturma: Dudak okuması yapılacak

İspanya LaLiga’nın 20. haftasında ertelenen maçta Real Madrid, deplasmanda Getafe’yi Joselu’nun golleriyle 2-0 mağlup etti. Maç sırasında meydana gelen bir olay soruşturmaya yol açtı.

BELLINGHAM’DA SORUŞTURMA

Maçın ikinci yarısındaki bir pozisyonun ardından Real Madridli Jude Bellingham’ın Getafe’li Mason Greenwood’a söylediği sözler yayına yansıdı. Getafe, Jude Bellingham’a karşı oynanan bahislerle ilgili olarak LaLiga’ya şikayette bulundu. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından LaLiga, Jude Bellingham hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Bellingham’ın Greenwood’u “tecavüzcü” olarak nitelendirdiği iddia edildi.

DUDAKLAR OKUNACAK

LaLiga’dan yapılan açıklamada, “Getafe, LaLiga’ya şikayette bulundu ve konuyla ilgili standart prosedürler uygulanacak. Bunun için dudak okuma uzmanından rapor istendi.” Söylendi.

İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan dudak okuma uzmanı Jeremy Freemann, “Videoyu dikkatli bir şekilde analiz ettikten sonra, özellikle kullanıldığı bağlam göz önüne alındığında, söylenen kelimenin ‘tecavüzcü’ olduğundan yüzde 97 eminim.” söz konusu.

GREENWOOD’UN TARİHİ

Daha önce Manchester United’da forma giyen Greenwood, Ocak 2022’de bir kadına yönelik cinsel saldırı ve ölüm tehdidi suçlamasıyla tutuklanmıştı. O zamandan beri ne kulübüyle ne de milli takımıyla antrenmana çıkmadı. Ekim 2022’de cinsel saldırı, darp ve gözaltıyla suçlandı. Şubat 2023’te kendisine yöneltilen tüm suçlamalar düştü. 1 Eylül 2023’te Manchester United, 22 yaşındaki Greenwood’u Getafe’ye kiraladı.

(SPOR HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu