Teknoloji

OLED Ekranlı iPad Pro Beklenenden Çok Daha Pahalı Olabilir

Her yıl farklı kategorilerden dikkat çeken özgün çalışmalarıyla karşımıza çıkan Apple, önümüzdeki yıl iPad Pro’da değerli bir adım atmaya hazırlanıyor. 2024’te çıkacak 11.1 ve 13 inç iPad Pro’larda LCD yerine oledKullanılacağı konuşuluyor.

Nitekim OLED panelli bir iPad’in ilk kez piyasaya çıkacak olması kullanıcıları oldukça heyecanlandırıyor. Bugün Kore merkezli The Elec’ten gelen bir rapor, kullanıcıların cihaz hakkında pek bir şey duymadıklarını ortaya koydu. memnun etmeyecekbazı bilgiler sunar.

OLED özellikli iPad Pro, masraf nedeniyle beklenenden çok daha değerli olabilir

Elec, gelecek yıl piyasaya çıkması beklenen iPad’lerin fiyatının şu anda piyasadaki karşılaştırılabilir boyuttaki OLED panellerden daha değerli olabileceğini söylüyor. Bunun nedeni ise oldukça maliyetli olan panel üretim süreçleriolduğu belirtilmektedir.

elma şu anda Samsung ve LG Ekran Panellerin tedarik bedeli için firma ile pazarlık yaptığı rivayet edilirken, gerekli büyüklükteki OLED paneller için daha önceki çalışmalarda bulunmayan üretim süreçleri isteneceği aktarılıyor. Ayrıca The Elec, LG’nin hem 11.1 hem de 13 inçlik paneller geliştirdiğini, Samsung’un ise yalnızca 11.1 inçlik paneller geliştirdiğini söylüyor. Samsung’un ihtiyaca göre her iki çeşidi de üretebileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Edinilen bilgiye göre mevcut 10 inçlik cihazlar için OLED panel tedarik fiyatı 100 ila 150 dolar arasında değişirken, Apple’ın 11.1 ve 13 inçlik paneller için yaptığı harcamalar ise sırasıyla. 270 ila 350 dolar durumunda. Bu nedenle şirketin bu maliyetleri tüketiciye yansıtabileceği aktarılıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu