Haber

Emine Erdoğan Gaziantep’te depremzedeleri ziyaret etti

GAZİANTEP (İGFA) – Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, AFAD ve TOKİ’nin katılımıyla Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde kurulan ve kısa sürede yaşam alanının faaliyete geçtiği konteyner kentte incelemelerde bulunan Emine Erdoğan, sosyal marketin, ilçelerde depremzedelerin temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan giyim pazarı çadırı, bayan kuaförü, erkek kuaförü, sosyal market. Berberi tarlalarını ziyaret etti.

Erdoğan, ziyaretin ardından depremzedelere ve deprem sonrası çocuklara manevi destek vermek amacıyla konteyner kentte kurulan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Manisiz Ömür Merkezi ve GASMEK çadırlarını ziyaret etti. Şehirdeki çocukların etkinliklerine katılarak top oynadı.

Bilim ve teknoloji çadırı, gezici kütüphane, hayvan tedavi ve kurtarma merkezi ve psikososyal destek birimi ziyaretinin ardından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından deprem bölgesinde kurulan psikososyal güçlendirme görevlilerine verilen eğitim programına katıldı.

Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde incelemelerde bulunan Erdoğan, depremzedelerin aileleriyle bir araya gelerek geçmiş olsun dileklerinde bulundu ve sohbet etti.

Emine Erdoğan’a, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Birleşmiş Milletler İnsan Yerleşimleri Programı İcra Direktörü Maimunah Mohd Sharif, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve eski Adalet Bakanı Abdülhamit Gül eşlik etti.

haber-caglayancerit.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu