Haber

Akşener’in kendisini telefonla aradığını açıkladı! İYİ Parti’den Ersan Şen açıklaması: Amaç aday olmak değil teşekkür etmekti

6 Tablodan oluşan CHP, DEVA, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, YETER Partisi ve Saadet Partisi; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesi DÜZGÜN Partisi’nin masadan kalkmasına neden oldu.

İMAMOĞLU VE SLOW ADAYLIK TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİ

Canlı yayında Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı olduklarını açıklayan Parti Genel Başkanı Akşener, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ABB Başkanı Mansur Yavaş’ı aday olmaya çağırdı. Ancak her iki belediye başkanı da Kılıçdaroğlu’nun yanında olduklarını belirtti.

“HERKESİNDEN DAHA İYİSİNİ YAPIYORUM”

Gelişmeler dikkatle takip edilirken, katıldığı canlı yayında Avukat Prof. Dr. Ersan Şen, UYGUN Partisi ve Meral Akşener’den teklif gelmesi halinde cumhurbaşkanı adayı olabileceğini söyledi. Ersan Şen, talep halinde görevden kaçmayacağını belirtti. “Canımız feda, kanımız feda. Tereddüt etmeden, seve seve kabul ederim. Bu görevi yapabileceğime inanıyorum. Herkesten daha iyi yaparım. Yeter ki halk teveccüh göstersin. ” ifadeleri kullandı.

AKŞENER REKLAM ARASINDA SEN’İ ARADI

Program sırasında dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Reklamın ortasında Meral Akşener tarafından arandığını söyleyen Ersan Şen, “Akşener ‘bu konuda ciddi misin’ dedi, ben ‘ciddiyim’ dedim, görüşmek istedi. Bu hafta bir toplantı.” söz konusu.

“ARAMANIN AMACI FARKLI OLDU TEŞEKKÜRLER”

Şen’in İYİ Parti’nin cumhurbaşkanı adayı olabileceği kulislerde konuşulurken GÜZEL Parti Milletvekili Ümit Dikbayır, katıldığı canlı yayında Ersan Şen’in sorusuna şu yanıtı verdi: “Cumhurbaşkanımız adaylık konusunda herkesle istişare ediyor ve herkesle konuşuyor. Ersan Şen’i aday göstermek için. Aramadı. Olur mu? Aramanın amacı adaylık değil, teşekkürdü.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu