Ekonomi

Ulaşıma destek için davulla kutlama

ORDU (İGFA) – Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Özel Halk Otobüsleri esnafına destek müjdesi verdi. Minibüslerden ücretsiz yararlananlar için Büyükşehir Belediyesi tarafından ödenen kişi başı 3 lira olan ek ücret, kişi başı 10 liraya çıkarıldı. Dolmuş esnafı kararı Büyükşehir Belediyesi önünde davul ve zurnalarla kutladı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısında Önder Güler, toplu ulaşım üzerindeki sosyal ve ekonomik baskının ortadan kaldırılması, seyahat memnuniyeti ve konforunun artırılması amacıyla yeni bir karar alındığını duyurdu. Önder Güler, toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanan 65 yaş ve üzeri başta olmak üzere diğer ücretsiz yolculuklarda kişi başı 3 TL olan harcırahı 10 TL’ye çıkardıklarını açıkladı.

DAVUL ZURNA’YI KUTLADILAR

Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Özel Halk Otobüsü şoförleri, bu müjdeli haberin ardından davul ve kornalarla Büyükşehir Belediyesi’ne gelerek kutlama yaptı. Heyecanı gören Önder Güler, esnafın yanına gelerek sevinçlerini paylaştı. Özel Halk Otobüsü şoförleri Önder Güler’e çiçek takdim ederek teşekkürlerini iletti.

“HERKESE HAYIRLI OLSUN”

Verilen desteğin herkese hayırlı olmasını dileyen Önder Güler, “Hizmetinizi huzur içinde yapın, milletimiz de huzur içinde yoluna devam etsin. Engellilerimiz ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız hepimizin canıdır. Sen de öylesin. “Hepinize iyi şanslar” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı bu kararla Ordu’da toplam 219 araç için aylık ortalama 12 bin 147 TL ödeme yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu