Yaşam

Türk tiyatrosunun devi Genco Erkal’ın “Genço” belgeseli 17 Haziran’da Netflix’te!

ENKA Sanat’ın yapım sponsorluğunu üstlendiği Türk tiyatrosunun ulu çınar ağacı Genco Erkal’ın hayatını konu alıyor. gencoBelgesel 17 Haziran’da Netflix’te yayınlanacak. Yapımcılığını Porte Film’in üstlendiği, yönetmenliğini Selçuk Metin’in yaptığı belgeselin senaryosunu Genco Erkal’ın kendisi kaleme alıyor. gencoBelgesel, sadece bir sanatçının mesleğini değil, Türk tiyatrosunun değerli ve büyük bir dönemini de anılar ve anekdotlarla aydınlatıyor.

 

ENKA SanatSponsorluğunu üstlendiği belgeselin görüntü yönetmenliğini ise Türk sinemasının ödüllü ismi üstlendi. Uğur İçbak yapılmış. Genco Erkal’ın anlatımıyla İstiklal Caddesi’nde başlayan belgesel, sanatçının sahne aldığı tüm salonlardaki çekimler sayesinde geçmişe nostaljik bir yolculuk yapıyor. Muammer Karaca Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu, Alhambra, Küçük Sahne, Ses Tiyatrosu ve Kenter Tiyatrosu’nda mesleğini ve yaşamını anlatan Genco Erkal, İstanbul’un mekânsal ve kültürel mirasındaki değişimi de özetliyor.

 

90 dakikalık belgesel, sanatçının ve kurucusu olduğu Dostlar Tiyatrosu’nun arşivinden belge, fotoğraf ve görsellerle seyirciye görsel olarak zengin ve eşsiz bir macera sunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu