Haber

TBMM Başkanı Şentop: “Cumhurbaşkanımız 1 yılda şehirlerimizi canlandıracak”

Meclis Başkanı Şentop: “Cumhurbaşkanımız 1 yıl içinde şehirlerimizi canlandıracak”

KAHRAMANMARAŞ – Meclis Başkanı Mustafa Şentop, “Kahramanmaraş başta olmak üzere illerimizde büyük bir yıkım var. Ancak en az 2 günde vatandaşlarımızın günlük temel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenmesi büyük bir başarı. Kenti canlandırmak, vatandaşlarımızın kalıcı konutlarda yaşamasını sağlamak için adımlar atılacak” dedi.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, depremin merkezi olan Kahramanmaraş’a geldi. AFAD Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen toplantıya katılan Şentop, daha sonra basın açıklaması yaptı.

Meclis Başkanı Şentop yaptığı açıklamada, “Hem merkezde hem de ilçelerdeki son durumla ilgili bilgi aldık. Depremden 4-5 gün sonra ziyaret ettim. Gördüğünüz resim çok büyük. Her şey yolunda. dedi.

Büyük bir felaketle karşı karşıya olduklarını hatırlatan Şentop, Kahramanmaraş başta olmak üzere diğer illerde de büyük yıkım olduğunu belirterek, “Örgütlenme tamamlanmış görünüyor. Tabii ki büyük bir yıkım ve felaketle karşı karşıyayız. Kahramanmaraş başta olmak üzere illerimizde büyük bir yıkım.Ay boyunca vatandaşlarımızın günlük temel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenmesi büyük bir başarıdır.

Vatandaşların Ramazan’ını tebrik eden Şentop, “İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız da ifade ediyor, bir yıl içinde şehirlerimizi gençleştirip canlandırmak ve vatandaşlarımızın kalıcı konutlarda yaşamasını sağlamak için adımlar atılacak. Vatandaşlarımıza bu fırsatı sunuyor, Ramazanlarını tebrik ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu