Haber

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nden lise öğrencilerine YKS kursu

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi’nde YKS sınavına hazırlık kursu ve soru analizi için öğrencilerin kayıt işlemleri devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, 2022-2023 eğitim öğretim döneminde gençlik merkezinde başlatılan ücretsiz YKS hazırlık kursları ve soru analizleri dönem sonuna kadar devam edecek. Bugüne kadar 9, 10 ve 11. sınıflardan toplam 80 öğrenci başvurdu.

Gençlik Merkezi Türkçe, tarih, coğrafya, fizik, kimya, matematik, ideoloji ve biyoloji derslerinde öğrencileri TYT ve AYT’ye hazırlamaktadır. Yüz yüze eğitimin yürütüldüğü kurslarda 9. ve 10. sınıflar için Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri, 11. ve 10. sınıflar için Pazartesi, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri dersler yapılmaktadır. :00 ve 16:00.

Öğrenciler sözel, eşit ağırlık ve sayısal gibi istedikleri alanları seçebilirler. Bu derslerin ve soru çözümlerinin temel amacı, öğrencileri sınava yeterli düzeyde hazırlamaktır.

Ayrıca Gençlik Merkezi, okul derslerini tamamlamaya yönelik eğitim koçluğu hizmetleri de sunmaktadır. Gençler, Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’ne gelerek kayıt yaptırabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu