Yaşam

Koray Aydın kimdir? İYİ Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı Koray Aydın’ın Siyasi Kariyeri

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın, 28. Dönem milletvekili adayları ortasında DÜZGÜN Partisi Ankara 1. bölge 1. sıra milletvekili adayı olarak yerini aldı. Seçimlere Ankara’dan katılacak olan Koray Aydın da İYİ Parti’nin kurucu kurulunda yer alıyor. Siyasetçi Koray Aydın’ın eğitim hayatı ve siyasi kariyeri vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki Koray Aydın kimdir, kaç yaşında ve nerelidir?

İşte Koray Aydın’ın siyasi mesleği…

Koray Aydın kimdir?

Koray Aydın, 5 Aralık 1955’te Trabzon’da doğdu. Sebahat ve Halil, İbrahim Aydın’ın oğulları.

Siyasetçi ve eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın evli ve üç çocuk babasıdır.

Koray Aydın’ın Eğitim Hayatı

Babası memur olan Koray Aydın, babasının memuriyeti nedeniyle ilk ve orta öğrenimini Anadolu’nun birçok farklı yerinde sürdürdü. 1978 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine-Elektrik Fakültesi Manike Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Koray Aydın’ın Kariyeri

Koray Aydın, Milliyetçi Hareket Partisi’nden 19’uncu dönemde Trabzon’dan, 21’inci dönemde Ankara’dan milletvekili seçildi. Daha sonra 24. ve 25. dönemlerde Trabzon Milletvekili olarak göreve başladı.

Aydın, 21. Dönemde Grup Başkan Yardımcılığı, 25. Dönemde TBMM Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Koray Aydın, tüm bunlara ek olarak 57. Hükümette Bayındırlık ve İskan Bakanı olarak görev yaptı.

Koray Aydın İYİ Parti’ye 2017 yılında katılmış ve partinin kurucuları arasında yer almıştır. İYİ Parti Kurucular Meclisi ve Genel Yönetim Kurulu üyesi olan Aydın, 27’nci dönemde ÂLÂ Partisi’nden Ankara Milletvekili seçildi.

Bugün halen Başkan Yardımcılığı ve Siyasi İşler Başkanlığı görevlerini yürüten Koray Aydın, 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde de aday oldu. Aydın, 2023 Genel Seçimlerinde Ankara 1. bölge 1. sıra YETER Partisi adayı olarak seçimlere katılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu