Haber

Kayseri Talas’ta imar çalışmaları devam ediyor

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Talas Belediyesi Başkanı Mustafa Yalçın başkanlığında meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Plan ve Proje Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü, Emlak Kamulaştırma Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü ve Mali İşler Müdürlüğü başta olmak üzere çeşitli kurul raporları ve gündem maddeleri sunuldu. Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü çözüldü.

Toplantının açılışında konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, mecliste alınan kararların Talas ve Kayseri’ye hayırlar getirmesini diledi.

76 hektarlık geliştirme çalışması

Lider Yalçın konuşmasında imar konusunda değerli çalışmalar yapıldığına dikkat çekerek, “Endürlük ve Akçaya mahallelerinin sınırları dediğimizde 76 hektarı kapsayan çok değerli bir imar çalışmasıdır. Bu imar çalışmasının tamamlanmasıyla Talas’ın en büyük imar çalışmalarından biri tamamlanmış oluyor. Bu sayede o bölgede kaçak yapılaşmanın önüne geçilmiş olur ve imar beklentisi gerçekleşmiş olur. Aynı zamanda hem Talas Belediyesi’ne hem de Büyükşehir Belediyesi’ne, imar ve bayındırlık komisyonunda yer alan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bir şehrin geleceği imar planıyla belirlenir. Bu kadar detaylı bir imar planı hazırlandığında şehrin geleceği de garanti altına alınmış olur. Endürlük, Akçakaya ve aynı zamanda Başakpınar mahallelerimiz 2040 yılına göre planlanıyor. Biz zaten 2040 yılına göre plan yapmanın rahatlığı ve huzuru içerisindeyiz.” dedi.

Kurultay oturumunda, Kiçiköy, Han, Harman, Tablakaya ve Yukarı Mahalle sınırlarında yer alan kentsel sit alanı için “Kentsel Sit ve Çevre Koruma Planı Revizyonu” analiz verilerine ilişkin raporlar görüşüldü.

Ayrıca Endürlük ve Akçakaya mahallelerinde revizyon imar planına ilişkin gündem de görüşülerek karara bağlandı. Alınan kararla Endürlük ve Akçakaya’nın revizyon imar planı yürürlüğe girdi.

haber-camlidere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu