Haber

İspanyol ekipten duygusal paylaşım: Kahraman onlar

İspanya’dan gelen ve arama kurtarma çalışmalarını sürdüren kurtarma ekiplerine Türk halkının misafirperverliği dokundu. Zamanla yarışan ve dinlenmeye vakit bulamayan İspanyol ekibi kendilerine ikram ettikleri etli pide için yöre halkına teşekkür ederek, “Unutmayın onlar kahraman. Biz sadece umudunuz” dedi.

Türkiye’yi ve Suriye’nin kuzeybatısını etkisi altına alan depremin ardından dünyanın dört bir yanından deprem bölgelerine akın eden arama kurtarma ekipleri duygulu ve umut dolu paylaşımlar yapıyor.

İspanya’nın Bomberos GİRECAN arama-kurtarma timi, zamanla yarışan ve dinlenmeye ve ihtiyaçlarını karşılamaya vakit bulamayınca, yöre halkının kendilerine ikram ettiği etli pideyi, “Bu yiyecekleri almak için giderken bizi adeta durduruyorlardı.. .kahvaltı ve tatlı parasını vermemize izin vermiyorlar…tüm insanlar.acil durum ekipleri.Unutmayın onlar birer kahraman.Biz sadece sizin umudunuzuz.” Binlerce sosyal medya kullanıcısı “Afiyet olsun. Kan olsun, can olsun, güç kuvvet olsun” gibi yorumlar yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu