Haber

Gaziantepli gençlere ilk müjde… Evleneceklere…

GAZİANTEP (İGFA) – Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle hafta içi her gün bir müjde verecek. Bu kapsamda evliliğe hazırlanan çiftlere ilk müjdeli haber geldi.

Sadece Gaziantep’te ikamet eden gençlerin faydalanacağı bu eke her çiftten 18-25 yaş arası sadece bir kişi başvurabilir.

7 Mayıs 2023 tarihinden sonra evlenecekleri kapsayacak ek paket başvuruları https://kadindostu.gaziantep.bel.tr/genc-basvuru/beyaz-esya?id=2&tc= adresinden alınacak. .

BAŞKAN ŞAHİN: EV YAPMAK SİZDEN, TAKVİYE GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Başkan Şahin, 2023 yılında evlenecek her gencin ihtiyaçları doğrultusunda talebini karşılayacaklarını belirterek, “Yuva kurmak sizden, destek Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden” sözlerini kullandı. “.

Önder Fatma Şahin konuşmasının devamında bu haftanın gençlik haftası olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bu hafta Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı. Bu vesileyle haftanızın her günü bir müjde duyuracağız. Gençlerimizin evlenmek istediğini biliyoruz. Evlenmek isteyen gençlerin ihtiyaçları var. Çok haklılar. Evlenmek istediğimizde birçok ihtiyacımız oldu. Şehirde evlenecek her gencin ihtiyaçları vardır. konuşuyoruz diyor ki; ‘Çamaşır makinem var, bulaşık makinem yok. Bulaşık makinem var, kanepem yok. Kanepem var, oturma grubum yok.’ Kimin neye ihtiyacı varsa, bizden talepte bulunursa bu sene evlenecek her gencimizin ihtiyacını bu şehirde gidereceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu