Haber

Fatih Erbakan deprem bölgesi Adıyaman’ı ziyaret etti

Önceki gün Kahramanmaraş merkezli depremlerin en çok hasara yol açtığı Hatay ve Gaziantep’in iki ilçesi İslahiye ve Nurdağı’nı ziyaret eden Erbakan, dün Adıyaman’da incelemelerde bulundu.

Erbakan, ilk olarak Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı Gölbaşı Huzurevi’nde kurulan Afete Uyum Merkezi ile Kızılay’ın uyum ve dağıtım merkezini ziyaret etti.

Aşevinde depremzedelerle yemek yedi

Bursa İl Teşkilatının Genel Başkan Yardımcıları Suat Pamukçu, Mehmet Altınöz ve teşkilatlara ait heyet ile birlikte Adıyaman merkezde kurduğu aşevinde vatandaşlarla yemek yiyen Erbakan, ardından çöken binaların enkazında incelemelerde bulundu. .

Vatandaşlarla sohbet eden Erbakan, taziyelerini iletti. Erbakan çocuklara oyuncak da dağıttı.

Depremin ilk anından itibaren teşkilatlarımızla seferber olduk.

Enkaz altında kalan partisinin il binası önünde gazetecilere açıklama yapan Erbakan, ziyaretiyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Geçen hafta deprem bölgesine geldik. Bu hafta yine ziyarete gidiyoruz. Dün Hatay, Antakya ve diğer ilçelerimizi ziyaret ettik. Depremzedelerimizin acılarını paylaşmak, geçmiş olsun dileklerimizi iletmek, bilgilendirmek istedik. Bölgede görev yapan yetkililerin ve sivil toplum kuruluşlarının gönüllülerinin destek vermesi için Refah Partisi olarak depremin ilk anından itibaren tüm teşkilatlarımızla seferber olduk.Bugüne kadar teşkilatlarımız 322 TIR yardım ulaştırdı. bölgeye malzeme 62 adet jeneratör 436 adet çadır gönderilmiştir Bundan sonra İstanbul teşkilatımız Kahramanmaraş’ta Konya teşkilatımız Hatay’ın Hassa ilçesinde her ilçede çadırkent kurmak için çalışmalarını sürdürmektedir.Uyumun sağlanması için ilk günlerden itibaren Refah Partimizin lojistik merkezleri Kayseri, Kahramanmaraş, Mersin ve Elazığ’da kuruldu.Bu depolar hizmet vermeye devam ediyor.Shakta 7 adet aşevi kurduk. tr bölge. Sabah, öğle ve akşam göze yiyecek sağlamak için çalışırlar. Bunların yanı sıra binlerce örgüt üyemiz ilk günden bu yana hem arama kurtarma ekiplerine destek hem de yardımcı olmak amacı ile deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Bir kez daha hem Adıyaman’ımıza hem de depremden etkilenen diğer illerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Cenab-ı Hak milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. dedi.

Daha sonra Erbakan ve heyet, Sümerevler Mahallesi’ndeki spor kompleksinden kurulan çadır kenti ziyaret ederek depremzedelerin sorunlarını dinledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu