Haber

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı

Kayseri’ye atanan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı’nın yerine Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman getirildi.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu’nun (HSK) nihai adli ve idari kararnamesi ile 42’si adli, 13’ü idari yargı olmak üzere 55 hakim ve savcının görev yeri 20 ilde bulunan Denizli’de değişti. 3 bin 36 adli ve 387 idari hakim ve savcıyı kapsayan Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1. Dairesi’nin (HSK) ana kararnamesi tamamlandı. HSK 1. Dairesi, yaz kararnamesine ilişkin çalışmalarını tamamladıktan sonra kararnameyi HSK’nın internet sitesinde yayımladı. 20 il ve 38 ilçenin başsavcıları değişti. Denizli’de Cumhuriyet Başsavcılığı ile Ağır Ceza Mahkemeleri ve İdare Mahkemeleri başkanlarında değişiklik oldu.

Denizli’de 42’si adli, 13’ü idari olmak üzere 55 hakim ve savcı görev yeri değiştirdi. Atama kararına göre, 25 Mayıs 2021 tarihinde Denizli Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Burhan Bölükbaşı, Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığına atandı. Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı görevinde bulunan Ahmet Ataman, Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atandı. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına Denizli yargıçları İlknur Öz ve Kadir Yıldız atandı. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu