Haber

Başkan Altay: “Yenişehir Sosyal Tesisi ve Liseli Medeniyet Akademisi İnşaatı Hızla Artıyor”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kente kazandırılacak Yenişehir Sosyal Tesisi ve Liseli Medeniyet Akademisi inşaatının hızla arttığını belirtti. Lider Altay, Şefik Can Parkı ile birlikte estetik mimarisi ile bölgeye değer katacak tesisi en kısa sürede tamamlayarak liseli gençlerin ve bölge halkının kullanımına sunacaklarını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılacak olan Yenişehir Sosyal Tesisi ve Liseli Medeniyet Akademisi’nde imalat çalışmaları devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Model Belediye modelinde öğrencilerin değerli bir yeri olduğuna değinerek, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlamayı çok önemsiyoruz. Konya eğitim açısından her zaman gelişime ve yeniliklere açık bir şehir olmuştur. Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilerimizin kaliteli eğitim alması en önemli önceliklerimizden biri” dedi.

Lider Altay, Şefik Can Caddesi üzerinde 6 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek ve iki bodrum olmak üzere toplam 6 kattan oluşacak Yenişehir Sosyal Tesis ve Liseli Medeniyet Akademisi yapımında son aşamaya gelindiğini kaydetti. Vatandaşlarımız için yüzme havuzları, spor salonları, Türk hamamı ve fitness salonları olacak. Ayrıca Lise Medeniyet Akademisi bölümünde; derslikler, atölyeler, kitap kafe, konferans salonu liseli gençlerimize hizmet verecek. Bu tesis, yakın zamanda ikinci etabını açtığımız ve üçüncü etabını sürdürmekte olduğumuz Şefik Can Parkı ile birlikte estetik mimarisi ile bölgeye değer katacak. Cari fiyatıyla 60 milyon liraya mal olacak bu keyifli tesisi tamamlayarak liseli gençlerimizin ve bölge halkının kullanımına sunacağız. Konya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

derikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu