Haber

Adana’da bisiklet hırsızlığı güvenlik kamerasında

Adana’nın merkez Çukurova ilçesinde, deprem riski nedeniyle ailesiyle birlikte evlerine giremeyen kaldırıma park halindeki bir çocuğun çalınan bisikleti güvenlik kamerasına yansıdı.

Mahfesığmaz Mahallesi’nde ikamet eden Erman Sönmez (40), 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından devam eden artçı sarsıntılar nedeniyle eşi ve iki çocuğuyla birlikte işte kalmaya başladı.

Sönmez’in 10 yaşındaki kızı Zeynep, 25 Şubat’ta bisikletini sokağa bırakıp ardından ailesiyle birlikte kaldığı iş yerine girdi.

Çocuk bir süre sonra tekrar bisikletine binmek için dışarı çıktığında yerinde olmadığını fark etti.

Baba Erman Sönmez, kızının durumu bildirmesi üzerine durumu polise bildirdi.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık ve Yankesicilik Şube Müdürlüğü ekipleri, zanlının kimliğini tespit etmek için çalışma başlattı.

Erman Sönmez, beyin sarsıntısından korktuklarını ve işte kalmaya başladıklarını, bu nedenle kızının bisikletini ve değerli eşyalarını yanlarına aldıklarını ifade etti.

Kızının bisikletini bir süre su içmek için iş yerinin önüne bıraktığını anlatan Sönmez, “Kızım daha sonra döndüğünde bisikletini bulamayınca durumu bize bildirdi. Kızım çok üzüldü. bisikleti çalındı ​​ve o sadece bisikletini istiyor.” söz konusu.

Şüphelinin çevreyi de izledikten sonra park halindeki bisiklete binerek hızla olay yerinden ayrıldığı iş yeri güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

haberulus.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu